Läänemaa koolinoorte ettevõtlikkuse päev 04. oktoober huvijuht

Täna, 3. oktoobril toimus esmakordselt Haapsalu ja Läänemaa õpilaste ettevõtlikkuse päev. Meie koolis said kokku Haapsalu Linna Algkooli, Uuemõisa Lasteaed-Algkooli ja Haapsalu Põhikooli 6. klasside õpilased, et üheskoos luua nutikaid uusi lahendusi toodete või teenuste näol.

Ajusid hakati ragistama töörühmadena ning noori juhendasid tegusad ja hinnatud kogukonna liikmed: Siim Saareväli, Rael Ojasoo, Mari-Liis Parbus, Lauri Luik, Vendo Jugapuu, Kai Piiper, Mariliis Tute, Rainer Patrik Kaljula, Mari-Heleen Kurikka, Lars Uus, Kaja Karlson, Inga Pärnaste ja Margus Nerman.

Päeva teises pooles tuli loodud toode või teenus investoritele "maha müüa". Õpilased mõtlesid välja super ägedaid asju. Ära said märgitud järgmised tööd:

"T02" - puhastusrobot kõnniteedele ja rohealadele, mis korjab kokku koerte väljaheited, lehe-ja oksarisu, kruusaklibu jmt. Täitumisel läheb jaama ja tühjendab end vastavasse kasti, millest saab hiljem näiteks peenraväetist.

Töörühma kuulusid Reio Vahur (HPK), Thorolf Ollema (ULA), Gerti Figol (HLA), Tormi Ojasoo (HLA), Ann Matilde Saar (HLA), Rinek Perhold (HLA) ja Fred Raatpalu (HLA). Juhendas Kai Piiper.

"Tervise Snäkk" - ratastel snäkikiosk. Kohalikust toorainest, tervislik ja ülimaitsev. 100% tervislik ja plastivaba pakendiga. 100% tervislik ja plastivaba pakendiga.

Töörühma kuulusid Lisanna Kurg (HPK), Timur Mertsalov (HPK), Laura Sarapuu (HPK), Robin Sommerman (HPK), Sebastian Võrk (HPK), Adele Lumiste (HLA). Juhendas Lars Uus.

"Trash Ready" - nutikas äpiga prügikast. Annab teada, kui kast on täis, suleb koti ja täis prügikoti väljavõtmisel paigaldab ise uue prügikoti. Töörühma kuulusid Mia Taaler (HPK), Mirjam Mik (HPK), Mia Varbola (ULA), Sofia Kärmet (HLA), Taaniel Filip Tamm (HLA). Juhendas Kaja Karlson.

Samal ajal, kui 6. klassi õpilased meie juures möllaisd, kohtusid Läänemaa III kooliastme noored Haapsalu kultuurikeskuses Rahakratiga. Äsja miljonäriks saanud investor rääkis oma kogemuslugusid ning jagas teadmisi rahatarkuse teemadel. Kohtumisest võtsid osa Haapsalu Põhikooli, Ridala Põhikooli, Risti Põhikooli, Taebla Põhikooli, Martna-Plivere Põhikooli, Kullamaa Põhikooli noored. Üritust modereeris meie sotsiaalainete õpetaja Janne Rau.

Sündmusega soovisime tõsta noorte teadmisi ettevõtlikkusest, ettevõtlusest ja rahapädevusest. Suurendada Läänemaa noorte omavahelist suhtlus- ja koostööoskust. Saada inspiratsiooni ning julgust ise algatada, luua, kaasata ja osaleda. Panna idanema esimesed ideed tulevasteks õpilasfirmadeks.

Üritust korraldas Haapsalu Põhikool ning selle elluviimist toetasid SA Läänemaa ja Kaasrahastatud Euroopa Liit.

Suur võimas aitäh kõikidele osalistele!

Fotosid saab vaadata SIIT

Suur võimas aitäh kõikidele osalistele!

Fotosid saab vaadata SIIT