Võõrkeelte ainepäevade tulemused 20. märts huvijuht

15.-17. märtsini toimus meie koolis Keelte paabel ehk võõrkeelte ainepäevad, mille raames toimus mitmeid põnevaid võistlusi. Tulemused on järgmised:

Kolmapäeval, 15. märtsil
oli kõigil võimalik kaasa lüüa QR koodi jahis, mille küsimused oli seotud keelte, maade ja rahvustega. Mängijad said muuhulgas aimu, kuidas kõlab piikeel, esperanto ja ukraina keel, näitasid oma teadmisi kirjanduse ja kultuuri alal jne.

Nutikaimad olid tasavägiselt 13. punktiga:

1.-3. koht Heti Lember ja Karin Korge (5.b), Joosep Suitsberg ja Sten-Mattias Gutmann (5.b), Robin Reimer ja Raimond Vahtra (5.b), kelle edu saladuseks oli pealehakkamine, nutikus, meeskonnatöö ja googeldamise oskus.

Lohutusauhinna (12 punkti) sai Johanna Vapper (7.f).

Reedel, 17. märtsil toimus Mustas aatriumis häälimisvõistluse Spelling Bee 3.- 5. klasside finaal.

Spelling Bee on inglise keelt kõnelevates maades väga populaarne võistlus, mis aitab kaasa kirjutamisoskuse arenemisele ja annab võimaluse panna proovile ka oma esinemisnärvi publiku ees.

· 3. klasside arvestuses osutus üldvõitjaks Emma Calero (3.a)

· 4. klasside arvestuses oli võitja Marcus Adelman (4.a)

· 5. klasside arvestuses oli võitja Joosep Suitsberg (5.b)

Finaali viisid vapralt läbi Kaspar Järvi, Annabel Kaasik ja Maarja Saar, kes kõik õpivad klassis 7.f klassis.

6.-9. klass selgitas oma parimatest parima grupitundides.

Võõrkeeletundides uuriti sel nädalal eesti keele etümoloogiat. Mis sõnad on meie keelde tulnud või laenatud saksa, vene ja inglise keelest? Saadud teadmiste põhjal valmisid suured piltsõnastikud, millega saavad ka kõik huvilised 2. ja 3. korruse stendidel tutvuda.

Võõrkeeltesse olid tõlgitud ka menüüd (inglise, vene, saksa ja ukraina). Ukrainakeelse menüü tõlkimise eest vastutas ainuisikuliselt 7.a klassi tüdruk Yeva Roslik.

Kolmapäeval, 15. märtsil

Nutikaimad olid tasavägiselt 13. punktiga:

Lohutusauhinna (12 punkti) sai Johanna Vapper (7.f).

· 3. klasside arvestuses osutus üldvõitjaks Emma Calero (3.a)

· 4. klasside arvestuses oli võitja Marcus Adelman (4.a)

· 5. klasside arvestuses oli võitja Joosep Suitsberg (5.b)

6.-9. klass selgitas oma parimatest parima grupitundides.