Maria Mai Siimut pälvis kirjakonkursi “Kiri küüditatule” peapreemia

Loomise kuupäev 27.03.2025

Märtsiküüditamise mälestustseremoonial Maarjamäel, Eesti kommunismiohvrite memoriaalis, kuulutasid Eesti Mälu Instituut ja ajaleht Postimees välja temaatilise kirjakonkursi “Kiri küüditatule” võitjad. Kirjakonkursile laekus 111 kirja üle kogu Eesti, noortelt vanuses 15–21 eluaastat, kelle sügavalt isiklikud ja mõtlemapanevad kirjad annavad edasi küüditamisega seotud valu ja mälestusi.  

2025. aasta küüditatute mälestusele pühendatud kirjakonkursi peapreemiad pälvinud õpilaste seas on ka meie 9.e klassi õpilane Maria Mai Siimut. Tema eesti keele õpetaja on Evelin Tibbo.


Žürii, milles osalesid Eesti Mälu Instituudi juhatuse liikmed Meelis Maripuu ja Martin Andreller ning Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar, tõstis esile tänavuse konkursi kirjade mitmekesisust ja autorite isikupärast lähenemist:
“Selle aasta kirjade puhul oli näha, et õpilased olid oma mõtted ise põhjalikult läbi töötanud. Kirjades paistsid läbi kirjutajate inimlikkus ja siirus – need olid kirjutatud inimeselt inimesele, mitte pelgalt ajalooliste faktide esitamiseks. Paljud tööd olid tugevad ja originaalsed ning žüriil oli keeruline valida välja parimaid. Eriti tõusid esile need kirjad, kus autor oli väljendanud oma mõtteid sügavalt ja isiklikult. Konkursi oluline eesmärk – aidata noortel mõista küüditamise tähendust ja mõju – sai kirjade põhjal kindlasti täidetud,” märkis žürii.


Parimate tööde autorid saavad auhinnaks ajalooreisi välisriiki ning võidutööd avaldatakse ajalehes Postimees. Kirjakonkurss “Kiri küüditatule” toimub igal aastal märtsiküüditamise mälestuspäeva raames, et aidata noortel mõista Eesti ajaloo traagilisi sündmusi ja hoida elus mälestust kannatanutest.


Palju- palju õnne!

Viimati muudetud 27.03.2025.