Vaimse tervise tunnid ja tagasiside 29. november HaapsaluPK

Oktoober oli rahvusvaheline vaimse tervise kuu ja selle raames toimus 10.novembril Haapsalu Põhikooli kahele kuuendale klassile vaimse tervise töötuba. Õpituba viisid läbi Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi eriala tudengid Karina Lumiste ja Merilin Perli.

Arutlesime vaimse tervise üle ning tutvustasime vaimse tervise vundamenti, milleks on piisav uni, tasakaalustatud toitumine, füüsiline aktiivsus, sotsiaalsed suhted ja aeg iseendale. Veel rääkisime koolistressist, ärevusest, muretsemisest ja üksildusest ning kuidas nende probleemide korral toime tulla. Lapsed said praktiliselt läbi teha erinevaid võtteid, mida kasutada kui mõni vaimse tervise probleem peaks neid kimbutama.

Tagasiside lastelt oli väga positiivne. Neile meeldisid tutvustatud võtted ning said aru teema olulisusest.

Kui sul on mure, siis tea kelle poole pöörduda. Lisainfot saab leida lehekülgedel peaasi.ee, lasteabi.ee, teeviit.ee ning koolipsühholoogide nõuandetelefonilt 1226 (eesti keeles, E-R 16-20) või 1227 (vene keeles, T 16-20).