Kunstikonkurss "Väike kunstnik" 15. mai huvijuht

2024. aasta kevadel korraldas Läänemaa klassiõpetajate ainenõukogu Palivere Põhikooli õpetajate juhtimisel 1.-2. klassi õpilastele kunstikonkursi “Väike kunstnik”.

Konkursile laekus 60 tööd kaheksast koolist: Haapsalu Linna Algkoolist, Haapsalu, Martna, Palivere, Ridala ja Risti põhikoolidest, Oru Koolist ning Uuemõisa Lasteaed-Algkoolist.

Haapsalu Kunstikooli žürii koosseisus Paula Marit Leiumaa, Margit Mald ja May Aavasalu valis välja kummastki vanuseklassist kolm parimat.

1.-3. koht 2. klasside arvestuses:
ELIISE PEETERSMANN „Kevadine ilu peeglis“, Oru kool, juhendaja Aive Nõupuu
GREETE MARI MÜLLER „Metsahirved järve ääres“, Ridala Põhikool, juhendaja Eda Kivimäe
MIIA KUKK „Peegelpilt herilasena“, Haapsalu Põhikool, juhendaja Brita Kaljuvere

Konkursile laekunud töödest on Haapsalu Lasteraamatukogu II korrusel (Wiedemanni 11) armas näitus, mis jääb avatuks kuni 31. maini. Aitäh raamatukogu toimekatele ja abivalmis inimestele!

Selle aasta teema oli “Peegel”, aga igale tööle pidi autor mõtlema ka loova pealkirja. Näiteks leiab näituselt kunstiteoseid pealkirjaga “On nähtud hunti vee peal”, “Küünelõikus”, “Metsahirved järve ääres”, “Sõprus ja üksindus”, “Milline ma tegelikult olen”, “Saarestikumaa kuma”, “Üksik saar”, “Taevakillud” või “Reinuvader Tiit sööb hiirt” ning palju, palju toredaid pilte. Kuidas need pealkirjad töödes peegelduvad, näeb juba näituselt.

Palju õnne!

1.-3. koht 2. klasside arvestuses:
ELIISE PEETERSMANN „Kevadine ilu peeglis“, Oru kool, juhendaja Aive Nõupuu
MIIA KUKK „Peegelpilt herilasena“, Haapsalu Põhikool, juhendaja Brita Kaljuvere