Eesti kirjanduse päeva tähistamine 29. jaanuar huvijuht

Alates 2023. aastast on 30. jaanuar riiklikus tähtpäevade kalendris eesti kirjanduse päev, mis on ka lipupäev. Eesti kirjanduse päevaga soovitakse väärtustada kirjanduse tüvitekste ning pöörata tähelepanu tänapäeva kirjandusele ja kirjanike rollile Eesti kultuuris ning ühiskonnas.

Sel puhul:

• tulevad meile külla Haapsalu lasteraamatukogu töötajad Jaanus Kõuts ja Krista Kumberg;
  • vanemad õpilased loevad noortematele katkendeid oma lemmikraamatutest;
  • I pikal vahetunnil toimub mustas aatriumis Eesti muusika viktoriin. Osaleda saab üksi ja tiimiga;
  • II korruse fuajees on üleval (29.01-02.02) õpetajaid enim kõnetanud raamatud lapsepõlves ja täiskasvanueas. Kogu koolipere saab arvata, millise õpetaja lemmikkirjandusega on tegemist.

Sel puhul:

• vanemad õpilased loevad noortematele katkendeid oma lemmikraamatutest;