Uudised

Sten Roosi muinasjutuvõistlus 10. juuni huvijuht


Eesti Lastekirjanduse Keskuses kuulutati 8. juunil välja 32. Sten Roosi nimelise muinasjutuvõistluse võitjad. Kokku saadeti võistlusele 241 muinasjuttu vabalt valitud teemal ning osalejaid oli 61 koolist. Meie kooli kaks tublit õpilast said võistluse eriauhinnad:

Robin Reimer (6. b) „Onu Paul ja Järvselja lohe“, õpetaja Anne Kübarsepp - Hea Lapse auhind 
Maria Mai Siimut (8.e) „Õnnekillud“, õpetaja Evelin Tibbo - Lääne Elu auhind

Palju õnne!
 

„Steni muinasjutuvõistlus pakub meile omal kombel hea läbilõike sellest, mida lapsed loevad ja ekraanidelt vaatavad. Samuti pildi sellest, mis neile oluline on. Olulised on eeskätt loomad, eriti kassid ja koerad, ning sõprus. Vähenenud on tuntud muinasjuttude kaasajastatud versioonide hulk, kasvanud võitlusfantaasia temaatika. Lapsed tõstavad oma loomingus esile headust, ühtehoidmist ja mõistmist ning nutikust, millega kurjale vastu astuda,“ märkis žüriiliige Krista Kumberg.

„Üks teema, mis paistis siit-sealt läbi käivat, on laste mure oma vanemate ja täiskasvanute pärast. Lapsed sooviksid veeta rohkem aega oma pere ja vanematega. Nad leiavad, et täiskasvanud on liiga murelikud ja keskenduvad hästi palju tööle, ja otsivad sellele kõigele lahendusi,“ lisas žüriiliige Kätlin Vainola.

Žüriisse kuulusid Krista Kumberg Läänemaa Keskraamatukogust, Kätlin Vainola ajakirjast Hea Laps, Risto Järv Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivist ning Tiina Undrits ja Ülle Väljataga Eesti Lastekirjanduse Keskusest.

Muinasjutuvõistluse algatasid aastal 1993 Haapsalust pärit Ants ja Ann Roos oma poja Steni mälestuseks. Alates 2018. aastast korraldab võistlust Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Võitjate täisnimekirjaga saab tutvuda SIIN

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kuulutati 8. juunil välja 32. Sten Roosi nimelise muinasjutuvõistluse võitjad. Kokku saadeti võistlusele 241 muinasjuttu vabalt valitud teemal ning osalejaid oli 61 koolist. Meie kooli kaks tublit õpilast said võistluse eriauhinnad:

Robin Reimer (6. b) „Onu Paul ja Järvselja lohe“, õpetaja Anne Kübarsepp - Hea Lapse auhind 
Maria Mai Siimut (8.e) „Õnnekillud“, õpetaja Evelin Tibbo - Lääne Elu auhind

Palju õnne!
 

„Steni muinasjutuvõistlus pakub meile omal kombel hea läbilõike sellest, mida lapsed loevad ja ekraanidelt vaatavad. Samuti pildi sellest, mis neile oluline on. Olulised on eeskätt loomad, eriti kassid ja koerad, ning sõprus. Vähenenud on tuntud muinasjuttude kaasajastatud versioonide hulk, kasvanud võitlusfantaasia temaatika. Lapsed tõstavad oma loomingus esile headust, ühtehoidmist ja mõistmist ning nutikust, millega kurjale vastu astuda,“ märkis žüriiliige Krista Kumberg.

„Üks teema, mis paistis siit-sealt läbi käivat, on laste mure oma vanemate ja täiskasvanute pärast. Lapsed sooviksid veeta rohkem aega oma pere ja vanematega. Nad leiavad, et täiskasvanud on liiga murelikud ja keskenduvad hästi palju tööle, ja otsivad sellele kõigele lahendusi,“ lisas žüriiliige Kätlin Vainola.

Žüriisse kuulusid Krista Kumberg Läänemaa Keskraamatukogust, Kätlin Vainola ajakirjast Hea Laps, Risto Järv Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivist ning Tiina Undrits ja Ülle Väljataga Eesti Lastekirjanduse Keskusest.

Muinasjutuvõistluse algatasid aastal 1993 Haapsalust pärit Ants ja Ann Roos oma poja Steni mälestuseks. Alates 2018. aastast korraldab võistlust Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Võitjate täisnimekirjaga saab tutvuda SIIN