HPK õpilased teatripäeval

11.aprillil toimus KSGs teist korda üleriigiline saksakeelne teatripäev „Kreativfabrik“. Teatripäev toimus Saksa kevade raames ning oli pühendatud EV 100. sünnipäevale. Näidendite üldiseks teemaks oli „Eesti autorid saksa keeles“, aga oli ka näidendeid, mis olid seotud saksa keele ja kultuuriga, samuti omaloomingut.

Kokku osalesid teatripäeval 77 õpilast seitsmest koolist:

Haapsalu Põhikool , 2 etendust – õp. Elle Oruste;

Rakvere Gümnaasium – õp. Kalle Lina;

Viljandi Gümnaasium – õp. Hiie Allvee;

Tallinna Lilleküla Gümnaasium, 2 etendust – õp. Kersti Seeba;

Tallinna Tehnikagümnaasium – õp. Kersti Seeba;

Tallinna XXI Kool -õp. Maarika Paun ning Kadrioru Saksa Gümnaasium-õp. Laida Meigo .

Teatripäev algas Saksamaa LV Suursaatkonna kultuuri- ja pressireferendi hr Clemens Hellemeieri tervitusega. Žüriis olid lisaks hr. Hellemeyerile ka Kulturweit vabatahtlik Thekla Elise Funke, TLÜ vahetusüliõpilane Thomas Overberg, KSG 12. klassi õpilane Junianna Zatsarnaja ja KSG saksa keele ja DSD eksamite koordinaator Kersti Sõstar.

Kõik 9 etendust olid väga huvitavad ja naljakad , kõik õpilased nautisid nii enda esinemist kui ka teiste vaatamist. Kohti ei saanud ükski rühm, aga žürii andis välja kõikidele eripreemiad: Tallinna Tehnikagümnaasium – Oskar für Beste Spezialeffekte (parimad eriefektid); Haapsalu Põhikool (9. kl) – Oskar für Scharfsinnigsten Humor (kõige teravmeelsem huumor); 8. Klasse – Oskar für Lustigstes Stück (lõbusaim etendus); Lilleküla Gümnaasium, 7. Klasse – Oskar für Mutigste Performance (kõige julgem performance; 6. Klasse- Oskar für Lebensnächstes Stück (kõige elulähedasem etendus); Rakvere Gümnaasium – Oskar für Literarisches Meisterstück (kirjanduslik meistriteos); Deutsches Gymnasium Kadriorg – Oskar für Schönstes Bühnenbild (kõige ilusam lavapilt); Viljandi Gümnaasium – Oskar für Bestes Stück (parim etendus); Tallinna XXI Kool – Oskar für Beste schauspielerische Leistung innerhalb der ganzen Gruppe,(parim näitleja-meisterlikkus kogu grupi ulatuses). XXI Kool sai teatripäeva jaoks spetsiaalselt kujundatud puidust auhinna, mille autor on meie kooli poiste tööõpetuse õpetaja, disainer Raimo Sau – suur tänu! Kõik rühmad said ka Kreativfabrik´i medalid!

Näitlejameisterlikkuse eripreemia said nooremas vanuseastmes Tristan Tedre (KSG) ja Hedvig Altmäe (Rakvere Gümnaasium); vanema vanuseastme näitlejameisterlikkuse preemia said Angela Väälma ja Mart Alexander Ummelas XXI Koolist. Eripreemia sai ka omaloomingulise näidendi eest KSG õpilane Liisa Maria Tischler.

Oli lõbus ja meeleolukas päev. Suur tänu kõikidele osalenud õpilastele ja õpetajatele ning kõigile abilistele! Väga suur aitäh ka meie headele sponsoritele: VAT teater, Ugala teater, Eesti Draamateater ja Nukuteater!

FOTOD – https://photos.app.goo.gl/CbtgYEbsUAozTrmj1

This entry was posted in Määratlemata. Bookmark the permalink.